Di@log Co, Slovenska 54, 1000 Ljubljana, Slovenija +386 (0)1 230 75 00 info@dialog-si.net
BA  |  RS  |  ČG  |  MK  |  AL

A mendoni se jeni të
mirë në gatim?

Tregojini cilësitë Tuaja kulinare
dhe merrni pjesë në
GARËN E MADHE
KULINARE

Lexoni më shumë

Ta njohim
mishin

e shpendëve para
se ta blinim

Lexoni më shumë

100 receta
të shijshme
me mishin
e shpendëve

Lexoni më shumë

Buletin

Paraqituni

Recetat dhe këshillat e kuzhinës

100 receta të shijshme me mishin e shpendëve

Gullash meksikan

I presim gjokset ose filetën e pulës në kube të vogla, shtojmë salcën e sojës, një ...

Ragu me mish pule

E presim mishin e pulës në copa më të vogla, vëmë kripë, hedhim miell dhe e përziejmë. ...

Rriska të marinuara pule në shtresë të sallatës së gjelbër me uthullën Balzamiko

E presim filetën e pulës në rriska të holla me një gjatësi prej rreth 5 cm. dhe gjysmë ...

Mish pule me hudhër

E fërkojmë pulën me kripe dhe piper të zi të grirë. Nën lëkurën e gjokseve vëmë ...

Topa pule në salcë vermuti

E përziejmë mishin e pulës me mikser me bukën e ngjyer në ajkën, vezën, vermutin dhe kripën. ...

Pallaqinka me mëlçi pule

Në zjarr të qetë, në vaj pjekim qepën e copëtuar, shtojmë mëlçinë e copëtuar ...

Qofte pule me perime

E lajmë lakrën dhe spinaqin, i kullojmë, i ziejmë ndaras e pastaj i bluajmë së bashku në ...

Mish pule në mënyrën e Parisit

E lajmë mishin e pulës, e thajmë, e kripim dhe hedhim piper të zi të grirë. E presim proshutën ...

Kofshë pule me kungulleshka në salcë soje me mjaltë

E pastrojmë dhe e presim qepën, e presim majdanozin në copa të vogla. I lajmë kungulleshkat dhe i ...

Mish pule i zier me salcë perimesh

Ia heqim mishit të pulës lëkurën dhe yndyrën e panevojshme. I pastrojmë karotat, e qërojmë ...

Filetë pule në salcë të ëmbël-të thartë

Mishin e presim në copa të vogla, vëmë kripë, shtojmë piper të zi, salcë soje dhe ...

Pulë me bimë erëzash

E lajmë pulën, e thajmë dhe vëmë kripë. I bashkojmë bimët e erëzave në të ...

Krem nga mishi i pulës dhe patate

Në një tigan në zjarr të qetë e shkrijmë gjalpin/margarinën. Shtojmë miell, përziejmë ...

Shkumë pule në mbështjellje proshute me fëstëkë

E fërgojmë filetën e pulës në gjalpë së bashku me qepën, preshin dhe erëzat. ...

Çorbë pule

I presim lukthet e pulës dhe të brendshmet e tjera në rriska, kurse mishin në copa më të vogla. ...

Mishi i pulës i zonjës Pehta

E lajmë mishin e pulës dhe e presim në copa më të mëdha. Derdhim jogurtin në një enë ...

Pitë me mish pule

Shtrijmë 3 ose 4 peta për pitë dhe i pjekim ato në një pllakë stufe të nxehtë për ...

Vezë të mbushura me mish pule

I ziejmë vezët dhe i presim të gjitha në gjysmë. Ndaras e ziejmë filetën e pulës dhe ...

Kofshë pule të mbushura në rrjetëz derri

Nga pjesa e sipërme e kofshëve i nxjerrim kockat dhe mishit i vëmë kripë dhe piper të zi të ...